دستگاه چین کن کاغذ چیست؟

دستگاه چین کن کاغذ بسیار کاربردی است برای ساخت فیلتر و آسان سازی کار تولید انواع فیلتر ها  می باشد.

گروه صنعتی و تولیدی فیلتیران صنعت با توجه به استاندارد ها و نیاز های روز افزون بازار صنعتی با تولید دستگاه های نوین و با کیفیت به این نیاز پاسخ داده است

در ادامه ی این مقاله ما را همراهی کنید تا با دستگاه چین کن کاغذ بیشتر آشنا شوید.

دستگاه چین کن کاغذ تیغه ای:

این تیپ دستگاهی وظیفه چین کردن کاغذ فیلتر هوا، نمد کابین ، الیاف خودرو های خارجی از عرض 50سانتی متر الی 1متر و 20 سانتی متر را دارا می باشد.

روش کارکرد دستگاه چین کن کاغذ فیلتر هوا بدین گونه می باشد که در ابتدا کاغذ با عرض های  52 و 60 و 70 سانتی متر و ضخامت مناسب جهت فیلتر های سبک یا سنگین را در قسمت رل بند دستگاه چین کن قرار می دهیم . براساس ارتفاع مورد نظر تیغه ها را تنظیم می نماییم.

ارتفاع چین کن از حداقل ارتفاع یعنی 4 میلی متر برای صافی های بنزین و فیلتر روغن تا 8 میلی متر متغییر می باشد. و در بعضی مواقع برای فیلتر روغن های خاص ارتفاع بالاتر قابل تنظیم است.

ارتفاع چین کن برای فیلتر هوا ی خودروها  از 10میلی متر تا45 میلی متر برای فیلتر هوای خودرو های سنگین متغییر می باشد.

ارتفاع و عرض دستگاه متناسب با کارکرد مورد انتظار تهیه می شود.

قسمت پرفراژ(نقطه چین و خط تا مشخص کردن) که قبل از قسمت تیغه قرار می گیرد ، وظیفه ی تعیین ارتفاع هر فیلتر را بر عهده دارد.

مکانیزم چین شمار قابل ارائه روی تمام دستگاه های چین کن تیغه ای می باشد.

چین کن تیغه ای دارای دو نمونه ی ساده و گلدار جهت خودرو های سنگین قابل ارایه می باشد.

گلدار شدن کاغذ فیلتر هوا در خودرو های سنگین باعث حفظ ظاهر کاغذ و نیز استحکام جهت فیلتر هوا می شود.

چین کن کاغذ غلطکی:

از این مدل دستگاه برای چین کردن کاغذ فیلتر هوا ی خودرو های سبک همانند پراید ،ریو، پژو206، 206کوتاه، 206 بلند، سمند ملی، ال90، زانتیا، ماکسیما، مگان، ایکس 22 وانواع خودرو ها سبک و با متریال کاغذی قابل ارایه می باشد.

غلطک در این نوع دستگاه ها دارای اهمیت بالایی می باشد و غلطک در دستگاه های غلطکی شامل غلطک تیغ روی تیغ که دارای دقت بالا و بدون خطا با عمر مفید بالا و غلطک تیغ روی پد که یکی از غلطک های بازاری می باشد که دارای دقت کمتر و تلورانس خطا می باشد، قابل ساخت و تهیه می باشد.

درچین کن غلطکی ، غلطک پراید ، قابلیت چین زدن کاغذ پراید، ریو و نیسان دیزل را باید دارا باشد.

وغلطک پژو باید قابلیت چین زدن کاغذ پژو (کاغذ فیلتر هوا پرشیا، کاغذ فیلتر هوا سمند،کاغذ فیلتر هوا 405، کاغذ فیلتر هوا 206کوتاه،کاغذ فیلتر هوا 206بلند، کاغذ فیلتر هوا سمند موتور ملی ،کاغذ فیلتر هوای سمند توربو،کاغذ فیلتر هوا فیات سی ینا) وبرای چین زدن بقیه فیلتر ها عموما باید غلطک انحصاری ساخته شود.

می توان با تهیه ی یک دستگاه چین کن ،غلطک های متنوع را روی آن نصب نمود.

در چین کن های غلطکی باید چسب زدن کناره های کاغذ انجام گیرد ،که از لحاظ استاندارد بودن یکی از مشخصه های اصلی برای چین کن های غلطکی می باشد.

بعد از مرحله ی چسب ریزی در کناره های کاغذ، با خطی یا نقشی که غلطک روی کاغذ گذاشته ، بوسیله ماردون ها کاغذ ها تا خورده و به صورت منظم کنار هم قرار می گیرند.

ماردون نقش تا زدن و منظم کردن کاغذ فیلتر هوا را ایفا می کند.آلیاژمورد نظر برای تهیه ماردون با دقت بالا آلومینومی یا چدن می باشد که یکی از ارکان مهم در دستگاه چین کن است.

چین شمار وظیفه علامت گذاری تعداد چین را برعهده دارد که تعداد چین بر اساس خاص مشتری و ضوابط استاندارد برای فیلتر ها متغییر است.

برش کاغذ به صورت اتوماتیک یکی از  منسوخ ترین ،روش های برش کاغذ فیلتر هوا در دستگاه چین کن غلطکی می باشد.

زیرا فرآیند سفارشی شدن و تلورانس تعداد چین کاغذ را با مشکل مواجه می نماید.

یکی از مهم ترین و با ارزش ترین دستگاه ها،در روند تولید فیلتر هوا که باعث کاهش هزینه های تولید در راندمان بالا در امر تولید می شود و یکی از عوامل مهم در امر رقابت با تولید کننده های دیگر می باشد ،دستگاه تولید فیلتر هوا می باشد.

مجموعه ما باتوان بومی قابلیت تولید انواع غلطک های مورد نیاز جهت دستگاه های چین کن و نیز سیستم انتقال نیرو به صورت تسمه ای و زنمجیره ای با حفظ ایمنی بالا را دارا می باشد.

 

کاغذ  مورد استفاده برای تولید فیلتر

یکی از مهم ترین جزء های ماشین شما که در مصرف سوخت و عدم فشار به موتور نقش مهمی را ایفا می کند فیلتر هوا می باشد.  استفاده از فیلتر هوا های غیر استاندارد و قدیمی باعث آسیب های جدی و یا ضررهای سنگین به صاحب خودرو می باشد. از این رو استفاده از فیلتر هوا با کیفیت خوب که از کاغذ استاندارد تهیه شده است بسیار حائز اهمیت می باشد . در مقاله های قبلی توضیح کامل در ارتباط با فیلتر و زمان تعویض آن کفته شده است و ما در این مقاله به انواع کاغذ فیلتر هوا می پردازیم با ما همراه باشید.

پرکاربردترین جنس کاغذ فیلتر هوا چیست؟

متداول ترین جنس  برای فیلتر هوا کاغذی و یا پارچه ای است که البته امروزه نوع جدید اسفنجی آن نیز تولید می شود . فیلتر هوا شامل یک صفحه کاغذی است که برای جذب آلودگی ها آغشته به برخی مواد شیمیایی مومی شکل شده اند. فیلتر هوای سلولزی یا همان فیلتر‌ هوای کاغذی، عمومی ‌ترین و پرکاربردترین نوع فیلتر هوای استفاده شده توسط کمپانی ‌های خودروسازی است.

خصوصیات کاغذ فیلتر هوا

کاغذ فیلتر از خواص بسیاری برخوردار است که شامل موارد زیر می باشد:

 

1) قابلیت در بر گرفتن ریز ذرات و غبار

2) در برابر رطوبت مقاوم باشد

3) سرعت حجمی زیاد

4) سازگاری با محیط اب و هوایی را دارا باشد.

 

کاغذ فیلتر هوا چیست؟

کاغذ مورد نیاز برای فيلتر، از ترکيباتی مانند  مواد سلولزی و رزين با نفوذپذيری معينی در مقابل هوا است. کاغذ فیلتر را تقریبا می توان گفت مانعی نیمه قابل نفوذ می باشد که به صورت عمودی در مقابل سیالات (آب، هوا، روغن، اسید و …) قرار گرفته و ذرات مضر را از سیال جدا می کند.

گرو صنعتی فیلتیران با تکیه بر اعتماد شما و مرغوب ترین مواد کاغذ و مواد اولیه مناسب با کیفیت و قیمت مناسب به شما تولید کنندگان غزیز عرضه می نماید

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

*

code